“Turu geçmemiz zorlaştı ancak başarabiliriz”

Fenerbahçe Opet’in CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında A. Carraro Imoco Conegliano’yu 3-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından İtalyan ekibinin Polonyalı pasörü Joanna Wolosz ve İsveçli pasör çaprazı Isabelle Haak, Voleybolun Sesi’ne açıklamalarda bulundu.

Tur şanslarının zora girdiğine dikkat çeken Wolosz: “Bence bu maça olması gereken şekilde hazırlanmadık. Rakibimiz müthiş bir oyun oynadı. Güçlü hücumlarıyla bizi sürekli şaşırttılar. Maçla ilgili söylenebilecek fazla bir şey yok. Şimdi eve gidip bu maçtan gerekli dersleri çıkararak bir sonraki maça hazırlanmalıyız. Turu geçmemiz çok zorlaştı ancak halen başarabiliriz. Bunun için kendi sahamızda kendi oyunumuzu oynamalıyız. Rövanşta daha baskılı servis atmalı ve bloktan defansa geçiş oyununu, kısaca her şeyi geliştirmeliyiz çünkü bugün gerçekten çok kötüydük.” dedi.

Isabelle Haak ise: “Bugün en iyi oyunumuzu oynayamadık ve bunu geliştirmek için çalışmamız gerekiyor. Fenerbahçe çok iyi bir oyun oynadı, onları tebrik ediyorum. Rövanşta daha iyi oynamamız gerekiyor. Rakibimizin yüksek toplarda çok etkili köşe oyuncuları olduğunu biliyorduk ancak onları durduramadık, bunun üzerinde çalışacağımızı düşünüyorum. Haftaya daha çok savaşıp daha iyi oynayacağımızı umuyorum.” şeklinde konuştu.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe Opet ile A. Carraro Imoco Conegliano’nun mücadelesine sahne olan çeyrek final serisinin rövanş maçı, 23 Mart Perşembe günü İtalya’da oynanacak. Temsilcimizin ikinci karşılaşmada alacağı her türlü galibiyet veya kazanacağı en az 2 set tur için yeterli olacak. Fenerbahçe Opet’in, rakibine 3-0 veya 3-1’lik mağlup olması halinde ise turu geçecek ekip altın set sonunda belli olacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.