Zoran Terzic galibiyeti değerlendirdi

Fenerbahçe Opet’in CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında A. Carraro Imoco Conegliano’yu 3-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Opet başantrenörü Zoran Terzic, Voleybolun Sesi’ne açıklamalarda bulundu.

Takımın son dönemdeki yükselen grafiğine dikkat çeken Terzic: “Yalnızca bugünkü galibiyet için değil, son 12 maçtır oynadığımız çok iyi oyun için de mutlu olmamız gerektiğinizi düşünüyorum. Çok kolay olduğunu söyleyemem ancak muhtemelen Dünyanın en iyi takımına karşı böyle kazanmak, gerçekten çok tatmin edici bir sonuç ve büyük başarı. Umarım bu motivasyon ve yaklaşımı deplasmanda da gösterebiliriz.” dedi.

Imoco Conegliano karşısında takımın köşe ağırlıklı bir oyunla sonuca gittiği hatırlatıldığında tecrübeli koç: “İyi manşet getiremediğimizde köşelerden oynamak durumundayız. İyi manşet geldiğinde ise Imoco gibi takımlar ortadan oynamanızı bekliyorlar bu yüzden bugün onları şaşırtmak için ortayı fazla kullanmadık. Yapılan tüm eleştirileri ciddiye alırsanız, kısa sürede çıldırmanız işten değil. İsteyen istediği yorumu yapabilir, bununla ilgili yapabileceğim bir şey yok. Rövanşta çok zor bir maç bizi bekliyor. CEV’in son derece saçma kararları olduğunu düşünüyorum. Çok iyi bir ikinci maç oynayıp 3-1 yenilseniz dahi sizi deplasmanda altın set oynamak zorunda bırakıyorlar. Çok aptalca bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Yine de bugünkü gibi bir maç oynamaya hazır olduğumuzu düşünüyorum. Oyunumuzun her bölümünü uygulamada gün be gün geliştirmeye çalışıyoruz. Fazla sayıda çok genç oyuncumuz var ve her gün daha da ilerliyorlar. Elbette kazanmaları gereken en önemli şey tecrübe.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

CEV Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe Opet ile A. Carraro Imoco Conegliano’nun mücadelesine sahne olan çeyrek final serisinin rövanş maçı, 23 Mart Perşembe günü İtalya’da oynanacak. Temsilcimizin ikinci karşılaşmada alacağı her türlü galibiyet veya kazanacağı en az 2 set tur için yeterli olacak. Fenerbahçe Opet’in, rakibine 3-0 veya 3-1’lik mağlup olması halinde ise turu geçecek ekip altın set sonunda belli olacak.

Haberi Paylaş

4.702 thoughts on “Zoran Terzic galibiyeti değerlendirdi

  1. Nurhan says:

    Saygı duyduğum ve Antrenörlüğünü çok takdir ettiğim bir kaliteli bir antrenör.. Yıllardır yazıyorum en iyi antrenörlerden biri diye, karakter olarak da son derece saygıdeğer bir insan.Cok iyi oyun kuruyor ve takımı en iyi şekilde hazırlayıp motive etmiş.Tebrik ediyor ve çok teşekkür ediyoruz.Vakıfbank şampiyon olmasını isterim olamazsa da Fenerbahçe olsun isterim.Türk takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.