“Üçüncü sette biraz titredik”

Polonya ve Hollanda’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 FIVB Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde Çin’i eleyerek yarı finale yükselen İtalya’da  Alessia Orro, Caterina Bosetti ve Myriam Sylla İtalya Voleybol Federasyonu’na açıklamalarda bulundu.

Alessia Orro: “Çok mutluyum, bir önceki gibi çok parlak bir maç değildi ama bu normal. Bizi çalıştılar ve doğru önlemleri aldılar. Dünya Şampiyonası’nda mücadele etmek için buraya gelmedik, hedeflerimiz çok net. Batıl inançlarım var, o yüzden bir şey söylemek istemiyorum.”

Caterina Bosetti: “Bugün harika bir takım olarak oynadık, her şey geçen maç gibi %100 çalışmadı ama sabırlıydık ve birbirimize yardım ettik. Çin’e karşı oynadığımız bu maçta iyi bir blok savunması gösterirken, özellikle üçüncü sette hücumda biraz zorlandık.
Şimdi bir sonraki oyun için tüm hatalarımızı düzeltmeliyiz. Gücümüzün farkındayız ve sahaya her çıktığımızda bunu gösteriyoruz. Karmaşık anlarda bir takım arkadaşımıza yardım edebiliriz ve gerçek bir takım olarak nasıl oynayacağımızı biliyoruz.”

Myriam Sylla: “Yarı finali kazandık, maçın bir noktasında yani üçünsü sette biraz titredik. Kaybettiğimiz sette fazla cesaretimiz yoktu ve şans bile bize yardımcı olmadı. Dördüncü sette ise çok iyiydik ve büyük bir kararlılıkla nihai zaferi elde ettik. Bu noktada karşılaştığımız rakip kim olursa olsun kazanmamız gerekiyor. Ulaşmak istediğimiz büyük bir hedefimiz var.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.