Ümit Hızal ve Burak Güngör’ün açıklamaları

Genç Milli Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Ümit Hızal, “İran bizden daha üstün oynadı ve 2. setten sonra direncimizi tamamen kırdı” dedi.

     
Hızal, Uluslararası Voleybol Federasyonları Birliği (FIVB) tarafından düzenlenen Erkekler 21 Yaş Altı Dünya Voleybol Şampiyonası’nda İran’a 3-1 yenilerek 6. oldukları maçın ardından yaptığı açıklamada, İran’ın ilk set dışında kendilerinden iyi bir oyun ortaya koyduğunu söyledi.
 
Geriye düştükten sonra toparlanmaya çalıştıklarını ancak başarılı olamadıklarını kaydeden Hızal, “İran bizden daha üstün oynadı ve 2. setten sonra direncimizi tamamen kırdı. Genç Milli Takım ile ilk kez Dünya Şampiyonası’na katılıyoruz. Altıncılık kötü bir derece değil ama daha yukarılarda olabilirdik. Çok iyi takımlar vardı” diye konuştu.
 
Genç Milli Takım Kaptanı Burak Baturalp Güngör ise Fransa yenilgisinden sonra toparlanmakta zorluk çektiklerini ifade ederek, “Fransa maçının moral bozukluğunu bu maça taşıdık. İran çok iyi oynadı. Şampiyonayı yenilgiyle kapattığımız için üzgünüz” ifadelerini kullandı.Haberi Paylaş