Vakıfbank başvuruyu bugün yapıyor

Vakıfbank Güneş Sigorta Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, sezon başından itibaren en büyük hedefleri olan dörtlü finale kalmayı başardıklarını belirterek, ’’Dinamo Bükreş, bu sezon karşılaştığımız en güçlü rakipti ve çok stresli bir maç oldu. Ancak altın sete bırakmadan kazanmasını bildik’’ dedi.

Dörtlü finaldeki ilk maçlarını Alman temsilcisi Dresdner SC ile yapacaklarını ifade eden Ural, hedeflerinin yine zirve olduğunu kaydetti.

Nalan Ural, Avrupa Bayanlar Çalenç Kupası dörtlü finaline evsahipliği yapmaya hazırlandıklarını açıkladı. Avrupa Voleybol Konfederasyonu’na (CEV) bugün resmi başvuruyu yapacaklarını ifade eden Ural, ’’Dörtlü finali Bursa’da gerçekleştirmek için resmi başvurumuzu bugün yapıyoruz. 2004 yılında Top Teams Kupası’nı kazandığımız gibi, Çalenç Kupası’nı da yine Bursa’da kaldırmak istiyoruz. Türkiye’ye Bursa’da bir Avrupa şampiyonluğu daha getirmeyi hedefliyoruz’’ şeklinde konuştu.

Dörtlü finalde karşılaşmaların 15-16 Mart tarihlerinde yapılması planlanırken, Vakıfbank Güneş Sigorta ve Dresdner SC takımlarının ardından yer alacak son iki takım ise bugün yapılacak maçların ardından belli olacak. Stiinta Bacau (Romanya)-Unic LPS Piatra Neamt (Romanya) ile Infoplus Minetti Imola (İtalya)-Olympiacos Piraeus (Yunanistan) takımları arasında bugün yapılacak olan çeyrek final rövanş maçlarının ardından son finalistler de belli olacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.