Vakkas Altınbaş’a Türk sporuna katkı ödülü

Spor Türkiye’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 17.si düzenlenenTürkiye Spor Ödülleri, Wyndham Grand Kalamış Marina Hotel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Ana teması ‘Sporda Vefa ve Dostluk Gecesi’ olan ödül töreninin sunuculuğunu spor spikeri Ersin Düzen ve sunucu Dilay Korkmaz yaptı. Spor ve iş dünyasından ünlü isimlerin katıldığı gecede Türk sporuna katkılarından dolayı Alpet Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş’a Jüri Özel Ödülü verildi.

“Sponsor olduğumuz takımımızın Sultanlar Ligi’ne yükselmesiyle büyük mutluluk yaşadık”

Törende bir konuşma yapan Alpet Yönetim Kurulu Başkanı Vakkas Altınbaş, Türk sporuna verdikleri desteğin Göztepe Futbol Takımı’yla başladığını ve TVF 1.Ligi 2018-2019 sezonunda Altınbaş Üniversitesi Yeşilyurt Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımına verdikleri sponsorlukla devam ettiğini dile getirdi. Vakkas Altınbaş, Altınbaş Üniversitesi Yeşilyurt Kadın Voleybol Takımı’nın geçtiğimiz günlerde tamamlanan final karşılaşmalarının ardından Vestel Venüs Sultanlar Ligi’ne yükseldiğini hatırlatarak, bu önemli başarının sponsor marka olarak kendilerine büyük bir gurur ve mutluluk yaşattığını söyledi. Sporla geç tanıştığını fakat artık hayatının bir parçası olduğunu belirten Vakkas Altınbaş, “Disiplinli ve titiz bir hazırlık döneminin ardından Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 40.yılına dikkat çekmek için Anamur’dan Girne’ye kadar 40 saat yüzdüm. Bu benim hayatımda gurur duyduğum en önemli anlarımdan biri olmuştur. Özellikle gençlerimize düzenli olarak spor yapmalarını önerir ve genç yaşlarda edinecekleri spor disipliniyle iş hayatlarında başarıyı yakalamalarının daha kolay olacağı tüyosunu paylaşmak isterim” şeklinde konuştu. Vakkas Altınbaş, kişisel ve kurumsal çalışmalarıyla Türk sporuna her anlamda katkı sunmaya, spora ve sporcuya destek olmaya devam edeceklerini de ifade etti.

Seçkin isimleri buluşturdu

Törende Vakkas Altınbaş’a ödülünü Anadolu Efes Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman verirken, Vakkas Altınbaş da Yılın Erkek Basketbolcusu ödülünü Anadolu Efes oyuncusu Doğuş Balbay’a sundu. Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sofu Altınbaş, Altınbaş Holding Kurumsal İletişim Direktörü Burçak Ersever, Alpet Bayii Hüseyin Çalışkan’ın da katıldığı tören, Türk spor, sanat, ekonomi ve siyaset dünyasından seçkin isimleri buluşturdu. Törende ayrıca geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun efsane isimlerinden Can Bartu da anıldı.


Haberi Paylaş