VNL Finalleri’nde yeniden “Equal Jersey” sürprizi

Volleyball World, voleybolun gücüyle eşit haklar konusunda farkındalık yaratmaya yardımcı olmak için “Let’s Keep The Ball Flying” (LKTBF) adlı yardım kuruluşu ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklıktaki ilk heyecan verici adım, 2022 Voleybol Milletler Ligi (VNL) Finalleri’nde başlayacak olan bu yılki Equal Jersey kampanyasının başlatılması oldu.

Bu yılın heyecanla beklenen doruk noktasında tanıtılmasıyla Equal Jersey girişimi, projenin 12 ay önceki başarısıyla kaldığı yerden devam ediyor.

Voleybolda eşitliğin kutlanmasının önemini vurgulamak için dünyanın en büyük voleybol yıldızları, Ankara (Kadınlar Finalleri, 13-17 Temmuz) ve Bolonya’daki (Erkekler Finalleri, 20-24 Temmuz) VNL Finalleri sırasında bir kez daha Eşit Forma giyecekler.

Volleyball World’ün LKTBF ile olan ortaklığı, VNL Finalleri’nin ötesine de uzanıyor. Eşit Formalar, Nepal’deki bir voleybol eğitim kampında 17 kız ve 17 antrenör tarafından da giyilecek. Kamp; LKTBF tarafından eşitliği, eğitimi, kapsayıcılığı ve güçlendirmeyi teşvik etmek ve voleybolun gücüyle eşit erişimi artırmak için kuruldu.

Eşit Formalar, voleybol taraftarları tarafından kullanılabilecek ve gelirlerin bir kısmı doğrudan eşitliğe ulaşmak ve voleybolun gücünden yararlanmak için kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Let’s Keep the Ball Flying’e gidecek. Formalar hemen satın alınabilir: Voleybol Dünyası online mağazası.

Volleyball World CEO’su Finn Taylor, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Voleybol topluluğunu cinsiyet, inanç veya ekonomik geçmişe bakılmaksızın eşit bir oyun alanı yaratma konusunda güçlendirmeye inanıyoruz bu yüzden bu ortaklık bizim için önemli. Bu yıl Equal Jersey kampanyasının bir parçası olarak, taraftarların ve sporcuların açı ne olursa olsun eşitlik hikayelerini paylaşmaktan memnuniyet duydukları bir platform sağlamak istiyoruz. Bunu yaparak voleybol taraftarlarının da katkıda bulunmalarını, kendi formalarını alarak iyi bir hedefi destekleyerek ve kendi kişisel hikayelerini anlatarak kampanyanın bir parçası olmalarını istiyoruz.”

VNL Finalleri’nde oyunun bir bölümünde Eşit Forma giyecek bazı yıldız isimler ilerleyen günlerde açıklanacak.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.