Voleybol Liglerin yeni ismi Aroma

Swiss Otel’de yapılan törende, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Doğan TV Yayın Grup Başkanı Murat Saygı ve Aroma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Duruk, sponsorluk sözleşmesine imza attılar.

1 artı 3 yıllık yapılan sponsorluk anlaşmasıyla bundan sonra Bayanlar ve Erkekler Birinci Voleybol Liglerinin, ’’Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi’’ ve ’’Aroma Erkekler Voleybol 1. Ligi’’ olarak anılacağı bildirildi. Voleybol Federasyonu Başkanı Karabıyık, federasyon olarak voleybolu geniş kitlelere yaymayı, milyonların sosyal gündemine oturtmayı, medyada seçkin, ilgi duyulan bir branş haline getirmeyi, milli takımları dünya çapında kalıcı başarılara ulaştırmayı, bu branşı büyük bir spor endüstrisine dönüştürmeyi hedef olarak belirlediklerini belirterek, Aroma’ya, voleybola ve Türk sporuna desteğinden dolayı teşekkür etti.

Karabıyık, ’’Anlaşma neden 1 artı 3 yıllık yapıldı?’’ şeklindeki soru üzerine, ’’Gelecek yıl federasyon seçimleri var. Göreve gelecek yeni yönetim arzu ederse devam etsin diye böyle yaptık’’ dedi. Doğan TV Yayın Grup Başkanı Murat Saygı ise birçok spor branşının aksine voleybolda kadın ve erkek eşitliğinin olduğunu vurgulayarak, ’’İzlenen, yapılan ve potansiyeli bulunan, ancak bize göre haksız nedenlerle futbolun arkasında kalan dalları ilk kez düzenli bir yayıncıya kavuşturan D Spor olarak, Voleybol Federasyonu ile yaptığımız ortak çalışmayla bu değeri yeniden ortaya çıkarttık. Doğan Yayın Holding, Voleybol Federasyonu ve Aroma olarak sporumuza, dolayısıyla gençliğimize hep beraber hizmet vereceğiz’’ diye konuştu.

Aroma A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Metin Duruk da, voleybolun, şiddetin olmadığı ve hakem tartışmalarının yaşanmadığı temiz bir spor dalı olduğunu vurgulayarak, ’’Marka olarak her zaman sağlıklı yaşamı kendine ilke edinen ve bunu ürünlerine yansıtan Aroma, Türk voleyboluna yaptığı yatırımla aynı zamanda Türk gençliğine de destek oluyor ve anlaşmayı bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Türk voleybolunun dünya ve Avrupa sahalarında yaşadığı başarılar herkesin dikkatini çekiyor. Bayanlar ve erkekler liglerimiz de dünyaca ünlü sporcuların forma giydiği bir organizasyon haline geldi. Kalitesiyle öne çıkan bir marka olarak, kaliteli sporcuların forma giydiği ve üst seviyede bir mücadelenin sergilendiği iki lige sponsor olduğumuz için çok mutluyuz’’ dedi.


Haberi Paylaş

Comments are closed.