Voleybolun devleri Ankara’da buluştu

Milletler Ligi Final etabı için Ankara’da bulunan Dünya Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Ary Graça ile Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu ve tesislerini ziyaret etti. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Asbaşkanı Ahmet Göksu’nun ev sahipliğinde; TVF Uluslararası İlişkiler ve Organizasyon Direktörü Nilüfer Shimonsky, TVF Genel Sekreteri Av. Nihal İşçi ve TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç’ın katılımları ile yapılan ziyarette keyifli anlar yaşandı.

FIVB Başkanı Ary Graça ile CEV Başkanı Aleksandar Boricic, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ; ziyaret öncesinde Milletler Ligi Finalleri için farklı şehirlerden gelen gençlerle sohbet edip fotoğraf çektirdiler. FIVB Başkanı Ary Graça ile CEV Başkanı Aleksandar Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu tesislerini incelerken; voleybolun Türkiye’de ne kadar sevildiğini; salon, plaj ve kar voleybolunda ciddi organizasyonlara ev sahipliği yapıldığından övgüyle bahsetti. Başkan Üstündağ”ın Milletler Ligi Final Etabı’nın Türkiye’nin her yerinde kurulan dev ekranlarda takip edildiğini söylemesi üzerine CEV Başkanı Aleksandar Boricic; bu ilginin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını, voleybol sevgisinin Türkiye’de ayrı bir yeri olduğunu söyledi.

Graça ile Boricic, ziyaretleri sırasında Filenin Sultanlarıyla bir araya gelerek VNL yarı finalinde takıma başarılar diledi. Ayrıca CEV ve FIVB Başkanları Voleybol Müzesi’ndeki anı defterini imzaladılar.

İki başkan, Türkiye Voleybol Federasyonu tesislerini inceledikten sonra Anıtkabir ve Ankara Kalesi’ni ziyaret ettiler.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.