“Yenilgiyi kabullenmeyen bir karakterimiz var”

İzmir’in AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki yeni temsilcisi Altekma, ligdeki ilk 4 maçtan 3 galibiyet çıkartırken aldığı sonuçlar kadar geri dönüşleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Lacivert-beyazlı ekip İzmir’de son oynanan maçta Tokat Belediye Plevne karşısında ilk iki seti aynı skorla 26-24 kaybederek 2-0 geriye düştü. Rakibi önünde pes etmeyen Altekma diğer setleri 25-19, 25-21 ve 15-13 kazanarak maçtan 3-2 galip ayrılmasını bildi. İzmir ekibi bu maçtan önce de aynı geri dönüşü Pazar günü İstanbul’da Galatasaray HDI Sigorta karşısında da yaptı. 2-1 geriye düşen ve rakibinin maç sayısı attığı seti çeviren Altekma, önce skoru 2-2 yaptı ardından 5. seti kazanarak karşılaşmadan 3-2’lik galibiyetle ayrıldı.

Kulüp Asbaşkanı Uğur Tendik, son topa kadar mücadele eden bir ekip olduklarını ve bu karakterlerinin skora yansıdığını söyledi. Tendik, “Enerjisi yüksek, kenetlenince kolay kolay kaybetmeyen bir takım olduk. Yenilgiyi kabullenmeyen bir karakterimiz var. Böyle olunca da sahada seyrine doyum olmayan bir ekip izliyoruz. En büyük dileğimiz pandemi sonrası tüm İzmirlilerin bu takımı salonda canlı olarak izlemeleri” diye konuştu.

Haberi Paylaş