Yurtdışında oynamak…

Bunda Bayan Voleybol Milli Takımımızın aldığı üst üste başarıların rolü çok büyük. Hem ülkemiz hem de biz sporcular Avrupa’da ve Dünya’da çok büyük ilgi odağı haline geldik.

Bundan beş sene öncesine kadar yurt dışından transfer etmek istediğimiz oyuncular vardı. Ama şu anda tam tersine döndü. Biz sporculara, Türk voleybolculara yurtdışından transfer teklifleri yağıyor. Ne kadar büyük gurur ve mutluluk! Ben bütün arkadaşlarımla gurur duyuyorum ve bundan sonraki senelerde çok daha fazla sporcuyla yurtdışında ülkemizi
temsil edeceğiz. Ben buna inanıyorum.

Dışarıda oynamanın ne kadar artıları varsa bi o kadarda zorlukları var! Ben bunu yaşadım. Ama başarı alındıkça maç kazanıldıkça ve hedefe yaklaştıkça bu zorlukların üstesinden geldim. Tabi burada beni hiç yanlız bırakmayan ve her zaman yanımda olan Natali ve Hakan’ın çok büyük etkisi var. Onlara bir kez daha buradan teşekkür etmek istiyorum.

Buradan bütün voleybolcu arkadaşlarıma tavsiyem gidin ve yaşayın. Yurtdışında oynamak bambaşka bir duygu! İnşallah bundan sonraki senelerde birçok oyuncu arkadaşım bizi Avrupa’da temsil ederler! Geçtiğimiz sezon İspanya’da Neslihan, İtalya’da Bahar, Polonya’da Duygu büyük başarılara imza atarak Türkiye’ye döndüler! Gurur duyuyorum! Önümüzdeki sezonda Elif Fransa’ya gidecek ve aynı başarıyı gösterecektir ben buna inanıyorum. Ayrıca Erkek Milli Takımımızdan Erkan, Sinan, Ulaş aynı başarılara imza attılar! Tebrikler!

En başta sabırlı olmak lazım, çok çalışmak lazım, vazgeçmemek lazım! Bunların üstesinden geldiğimizde zaten başarı gelecektir ve hedefe ulaşılacaktır. Bir sporcu için en büyük mutluluk sonunda yaşanacak olan şampiyonluktur!

Şimdi sıradaki arkadaşlarıma tek tavsiyem yurtdışında oynayın inanın, kendinize güvenin! Sonra kendinizde göreceğiniz değişiklikler voleybol oynadığınız sürece sizi her zaman en tepede tutacaktır. Şimdiden herkese bol şanslar başarılar!

Özlem ÖZÇELİK


Haberi Paylaş

Comments are closed.