Zeynep Seda Uslu Aydın teknik ekibinde

Aktif voleybol kariyerini sonlandırdıktan sonra Mindfulness Koçluğunun yanı sıra Bütünsel Beslenme Sağlık Koçu ve Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu olarak çalışmalarına başlayan Zeynep Seda Uslu, Aydın Büyükşehir Belediyespor teknik ekibine katıldı.

Seda, sporculara mindfulness koçluğu ve eğitmenliği konusunda yardımcı olacak.

Zeynep Seda Uslu hakkında…

2002 yılında Zeynep Aksoy’un DVD’sini alarak ilk kez tanıştığıyoga, 2017 yılındaki düzenli meditasyon pratikleriyle birlikte Seda’nın hayatında yer buldu. 20 yılı profesyonel olmak üzere, 25 yıl süren voleybol kariyerininson zamanlarında çok faydasını gördü. Bu dönemde çalışma fırsatı yakaladığıyoga eğitmenleri sayesinde pratiğinde derinleşme fırsatı yakaladı.

Yoga ve meditasyonun eğitimci eğitimlerini almak için ilk gittiğiisim yine Zeynep Aksoy ve Advayta Yoga oldu. Tamamlamış olduğu 200 saatlik Advayta Temel Yoga Uzmanlığı eğitiminde Zeynep Aksoy’un yanı sıra Yeliz Altınışık ve David Cornwell ile de çalışma fırsatı yakaladı. Mindfulness temelli, her bireyin beden yapısının ve kişiliğinin öznelliğine saygı duyan ve alan tutan yaklaşımla bir eğitim aldı.

Meditasyon pratiklerinin sporculuğuna olan katkılarını özellikle performans, konsantrasyon ve sakatlık dönüşü olarak deneyimledi. Bu alanda profesyonel uygulayıcı olmak isteyen Seda, Breathing Mind’dan ICF akrediteli Mindfulness Koçluğu eğitimi aldı. David Cornwell ile mindfulness pratiklerinde düzenli olarak derinleşme fırsatı yakaladı. Aynı zamanda 8 Haftalık Mindfulness Programı’nı da uygulamaya başladı.

Advayta Bomonti’de yeni uzman olarak ders vermeye devam eden Seda, Mindfulness Koçu olmasının yanı sıra Bütünsel Beslenme Sağlık Koçu ve Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçu’dur.


Haberi Paylaş