‘Yaklaşık 4 yıldır beni izliyorlardı ve sonunda anlaşmaya vardık’

Avusturyalı süperstar Alexander Berger, 5 sezon sonunda İtalya’dan ayrılıyor. 31 yaşındaki oyuncu, Kioene PADOVA (2015/16), Sir Safety PERUGIA (2016 – 2019) -1 Lig, 2 Kupa şampiyonluğu yaşadı ve CEV Şampiyonlar Liginde final oynadı- ve Gas Sales PIACENZA (2019/2020) macerasından sonra rotayı Türkiye’ye çevirdi. Berger, yeni sezonda Halkbank forması giyecek.

“Korona krizi İtalya voleyboluna büyük hasar verdi. Kulüpler tasarruf yapmak durumunda kaldı. Bu nedenle kariyerimin İtalya bölümünü -en azından 1 sezon için- sonlandırma kararı aldım. Halkbank’ı biliyordum, zira Şampiyonlar Liginde onlara karşı birçok kez forma giydim. Bu yeni macerayı heyecanla bekliyorum. Yaklaşık 4 yıldır beni izliyorlardı ve sonunda anlaşmaya vardık. Tutkulu bir takım olduğumuzu düşünüyorum ve üst sıralar için mücadele edebileceğimize inanıyorum.”

Başkent temsilcisi son yıllarda Şampiyonlar Liginin değişmezleri arasındaki yerini alırken 2014 yılında ev sahipliği yaptığı final turnuvasında final oynayarak tarihi bir başarıya imza attı. Türkiye Ligini 9 kez kazanan Halkbank, Türkiye Kupasını da 7 kez müzesine götürdü. Geçtiğimiz sezon ise Koronavirüs pandemisi nedeniyle yarıda kalan ligin normal sezonunu 6.sırada tamamladı.

Geçtiğimiz yıl Avusturya Milli takımı ile EuroVolley 2019’da ilk kez boy gösteren Berger, yeni sezonda Ankara’da boy gösterecek. Kaynak: CEV


Haberi Paylaş