Arkas kupayı istiyor

Erkekler Voleybol 1.Ligi’nin başarılı temsilcisi Arkas Spor, yarın Türkiye kupasını müzesine götürmek için sahaya çıkıyor. Son iki yılın lig şampiyonu Arkas Spor, İstanbul’daki ilk maçta 3-1 mağlup olduğu Fenerbahçe’yi rövanşta set vermeden 3-0 yenerek bu büyük kupayı kaldırmak istiyor. Atatürk Spor Salonu’ndaki mücadele saat 19.30’da başlayacak.

Tüm İzmir’den destek beklediklerini ve bu kritik maçta seyirci gücüne her zamankinden daha fazla ihtiyaçları olduğunu belirten Basın Sözcüsü Uğur Özden, “İzmir için yine bir tarihi gün olacak. İlk kez İzmir’de Türkiye Kupası finali oynanacak ve Arkas Spor olarak Fenerbahçe’yi 3-0 yendiğimiz taktirde en büyük kupayı ilk kez kaldıracağız. Tüm İzmir kulüplerinin taraftarlarından destek bekliyoruz. Atatürk Spor Salonu’nu doldurursak kupaya daha kolay ulaşırız. Bu final İzmir için çok önemli bir sınav olacak” diye konuştu.

Arkas Spor nasıl kupayı alır?

Arkas Spor, Fenerbahçe’yi 3-0 mağlup etmesi halinde Türkiye Kupası’nı ilk kez müzesine götürecek. Maçın 3-1 Arkas Spor lehine bitmesi halinde ise toplam sayı averajına bakılacak. İlk maçı -10 averajla bitiren mavi-beyazlılar, İstanbul ekibi karşısında +11’lik averaja ulaşırsa kupanın sahibi olacak. Maçın 3-1 bitip toplam 10 sayı farkla Arkas’ın kazanması halinde maç altın sete uzayacak. 10 sayının altındaki averajlar ise Fenerbahçe’yi kupa şampiyonu yapacak.

 

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.