Ereğli’de tek hedef Birinci Lig

Oynadığı resmi ve özel bütün maçları kazanan Ereğli Belediyesi’nin Antrenörü 1988 doğumlu Esra Ötücü’nün takımlarına güç katacağını söyledi. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü öğrencisi olan ve geçen sezon Tireboluspor’da bu yıl ise Numune Özcan Spor’da forma giyen Esra Ötücü ise  “şampiyon bir takıma gelmekten dolayı çok memnunum, burada daha fazla sorumluluk alacağımın bilincindeyim, bana inananları mahcup etmeyip takımımın 1. Lige çıkmasında elimden geleni yapacağım” dedi.

Kulüp Başkanı Fethi Ertekin ise “Esra gücümüze güç katacak, transfer döneminin son gününde yaptığımız bu transferin takımımıza ve Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

Ereğli Belediye Spor Türkiye Voleybol Bayanlar 2. Liginde yenilgisiz olarak yoluna devam ediyor. Sezon başından bu yana istikrarlı bir şekilde galibiyetler serisini sürdüren Konya’nın Ereğli İlçesinde herkes 1. Lig için kenetlenmiş durumda.

İlçede Mart ayında başlayacak yarı final ve final müsabakalarında da başarılı olmak için hazırlıklar aralıksız sürüyor. Onursal Başkan ve aynı zamanda Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan başta olmak üzere 100 bin nüfuslu ilçe halkı 1. Lig inancı ile takıma tam destek veriyor.
 
 Dünya çapında bir oyuncu olan Tayland Mili Takımı oyuncusu Thinkaow ve yine takım arkadaşı Malika gibi iki kaliteli yabancı oyuncuya sahip olan takımın yerli oyuncuları da ülkemizde kariyer yapmış oyuncular.

Antrenör Tayfun Pişiren takımlarının tam bir aile yapısında olduğunu belirterek takım içindeki arkadaşlık ve dostluğun birçok sorunun üstesinden kolayca geldiğini belirtti. Pişiren “bu şekilde kaynaşmış ve iyi oyunculardan kurulu bir takımın başarısız olması zaten düşünülemez. Bize sadece takımı müsabakalara hazırlamak kalıyor. Gerisini zaten takım çok kolayca hallediyor. Mart Ayı içerisinde ilçemize 1.Lig müjdesini vermeyi umut ediyorum.” dedi.

Kulüp Başkanı Fethi Ertekin takımına güvendiğini belirterek, “bu güne kadar takımına güvendiğini bundan sonrası içinde başarının kaçınılmaz olduğuna inanıyor, teknik kadromuza ve takımımıza sonuna kadar güveniyoruz. 1. Lige yükselip orada da kalıcı olmak için her türlü imkânımızı seferber etmeye hazırız” diye konuştu.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.