Hangzhou’da grup etabının en iyileri

Çin ev sahipliğinde düzenlenen 2023 FIVB Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’na temsilcilerimiz Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank yoluna set vermeden devam ediyor. Dev organizasyonda A Grubu’nda yer alan temsilcimiz Eczacıbaşı Dynavit, grup aşamasını namağlup tamamladı ve adını 7. kez yarı finale yazdırdı.

B Grubu’nda yer alan temsilcimiz VakıfBank ise grup aşamasında oynadığı iki karşılaşmayı da kazanarak grubunu namağlup lider tamamladı ve toplamda 9. kez yarı finale yükseldi.

Şampiyonluğa giden yolda yarı final eşleşmeleri netleşti. Temsilcilerimizden Eczacıbaşı Dynavit, yarı finalde Brezilya’nın Dentil Praia Clube, VakıfBank ise Çin’in Tianjin Bohai Bank takımıyla 16 Aralık Cumartesi günü karşı karşıya gelecek.

Dev organizasyonda gruplarda her takımın oynadığı ikişer karşılaşmanın ardından bireysel istatistiklerde öne çıkan isimler belli oldu. En skorer isim, takımına kazandırdığı 41 sayıyla Dentil Praia takımından Tainara Santos olurken onu 39 sayıyla Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp yıldızı Tijana Boskovic takip etti.

Turnuvanın grup etabında en yüksek yüzde ile hücum eden oyuncusu VakıfBank’ın Birleşik Amerikalı yıldızı Jordan Thompson (%63.89) olurken onu Eczacıbaşı Dynavit’in Sırp yıldızı Tijana Boskovic (%63.49) takip etti.

En çok blok sayısına imza atan isim ise 9 blok sayısı ile VakıfBank’ın milli yıldızı Zehra Güneş oldu. Zehra Güneş’i 7 blok sayısıyla Gerdau Minas’tan Julia Kudiess izledi.

En çok servis sayısına imza atan isim, 5 ace ile Eczacıbaşı Dynavit’in Rus smaçörü Irina Voronkova olurken ikinciliği 4’er servis sayısı bulan Li Yingying, Tainara Santos ve Tijana Boskovic paylaştı.

Pasör sıralamasında ise VakıfBank’tan Cansu Özbay ilk sırada yer aldı. Milli oyuncuyu, Dentil Praia’dan Claudia Bueno ve Eczacıbaşı Dynavit’ten Naz Aydemir Akyol takip etti.

Tainara Santos’un en skorer oyuncu listesinde olduğu gibi ilk sırada olduğu en iyi defans sıralamasında ikinci isim ise VakıfBank’ın milli liberosu Ayça Aykaç oldu.

Servis karşılama yüzdesinde ise Dentil Praia’dan Natalia Araujo ilk sırayı alırken Brezilyalı oyuncuyu milli libero Simge Aköz takip etti.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.