Herkese Merhaba,

Böylelikle iyi olmayan hiçbir şeyi içine sindiremez ve kendine yakıştıramaz insan, hep daha ilerisi için savaşır. Zor zamanlarda kişiyi ayakta tutansa inançtır.

Son yıllarda voleybol sporuna ilginin artışı herkes gibi beni de mutlu ediyor, belki defalarca söylendi, tekrarlamış olacağım, ama yine de tam olarak olmamız gereken yerde olduğumuzu düşünmüyorum.  Belki bunun için daha fazla bilinç kazanmaya ve yaptığımız sporu tanıtmaya ihtiyacımız var. Gençleri spor yapmaya yönlendirmek ve spor yapan gençlerin eğitim ve öğretim hayatlarında başarılı olamayacakları gibi önyargılı bir görüşü yıkmak, ailelerin olduğu kadar sporcuların ve bu işe gönül verenlerin de çabasıyla gerçekleşebilir. Bence spor yapan insan hayatında daha planlı ve disiplinli olmak zorundadır ve bu planlı ve düzgün yaşam, kişinin tüm hayatını olumlu yönde etkiler. O yüzden de milli takımımızın yer aldığı bir reklamın da belirttiği gibi: “Bırakın spor yapsınlar.”

Yeni sezona başladığımız şu günlerde “takım olabilme” çabamız tüm hızıyla sürüyor. Bana göre çalışmanın, isteğin ve inancın yanı sıra, sporcularda olması gereken en önemli özelliklerden biri de, birbirlerini tamamlayabilme özelliğidir. Kimi zaman bireysel olarak kendilerini kanıtlamış ve çok başarılı sporcularda oluşan takımların bir türlü beklenen düzeyde oynayamadıklarını görüyoruz. Diğer yandan birbirini iyi tanıyan, anlamaya çalışan, birbirlerinin eksiklerini kapatmak için çaba gösteren, antrenörleriyle uyum içinde çalışan ve gerekli yerlerde sorunlarını konuşarak çözebilen, maçlarda skor ne olursa olsun oynadıkları oyundan zevk almayı başaran oyunculardan kurulu takımlar başarıya daha yakın olabiliyorlar.

Şunu iyi anladım ki, zaman ilerledikçe ve değişik takım ve ortamlarda bulundukça, kişi kendine yeni deneyimler ediniyor ve yaşadığı olumsuzluklardan dersler çıkarıyor. Voleybola başladığım günden bugüne bana her anlamda katkıda bulunan antrenörlerime, takım arkadaşlarıma ve desteğini bir an bile esirgemeyen aileme teşekkür ediyorum. Dönüp geriye baktığımda, yaşadığım her yılın ayrı bir anlamı ve özelliği olmasına rağmen geçen sene Polonya’da geçirdiğim sezonun ve aldığımız bronz madalyanın benim için önemi ayrı ve çok büyük olduğunu görüyorum. Yurtdışında oynama şansı belirdiğinde, düşünmeden kabul ettim çünkü bu işi bıraktığım zaman bu duyguyu da yaşamış olmanın benim için önemli olduğu görüşündeydim. İlk zamanlar heyecanlıydım ve orada ülkemin adını da taşıdığım için iyi izlenim bırakmak istiyordum. Elbette yeni bir yerin zorlukları var ama hiçbiri aşılmayacak zorluklar değil. Sezon içinde, Polonya dilini de biraz öğrenmeye başladığımda her şey daha kolay oldu ve güzel zamanlar yaşadım. Hala iletişimimi koparmadığım dostluklar edindim. Kazandığımız bronz madalya da benim için çok değerli.  Bugün her voleybolcunun böyle bir deneyim yaşamasını gönülden isterim. Bu hem kişisel olarak çok şey katacak, hem de ülkemizde de iyi sporcuların bulunduğunu gösterecektir ve bu da bizi adım adım yukarı taşıyacaktır.

Son olarak kapanan kulüplerimizden biraz bahsetmek istiyorum. Biz sporcular ve antrenörler olarak daha yukarılarda olmayı hedeflerken sorumsuzca kapanan kulüpler bizleri hem üzüyor hem de birçok çalışanı mağdur durumda bırakıyor. Bunun son örneğini, transferleri gerçekleştirip, bir ay süreyle son hız antrenmanlara devam ederken ve liglerin başlamasına kısa bir süre kalmışken aniden kapatma kararı alarak birçok insanı üzen ve şaşırtan Emlak Toki Spor Kulübü oldu. Ben bir sporcu olarak bu tür sorumsuzca davranışların federasyonumuzca cezalandırılmasının ve böylece insanların emeğinin bu kadar ucuz olmadığının herkesçe gözler önüne serilmesinden yanayım. Umarım bu tür olayları ilerde yaşamayız ve geriye dönüp baktığımızda hatırladıklarımız güzel ve olumlu şeyler olur.

Bu sezon da takımım Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nde takım arkadaşlarım ve bize inanan antrenörlerimiz ve teknik ekibin destekleriyle iyi şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Burada şehir halkının bize verdiği destek gerçekten çok sevindirici ve sezonun ilerleyen kısımlarında daha da artacağı görüşündeyim. Ülkemizin tüm şehirlerinde insanların voleybolun güzelliğini yaşamaya hakkı var, voleybol sadece birkaç şehrin tekelinde olmamalı. İyi niyetle çalışan ve popüler olmaktan çok yaptığı işin kalitesini önemseyen bir dolu sporcumuz ve antrenörümüz var, onlara sahip çıkalım.

Tüm voleybol ailesine kaliteli maçlar ve sakatlıksız ve huzur dolu bir sezon diliyorum 


Haberi Paylaş

Comments are closed.