İşitme engelliler voleybol şampiyonası başladı

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Voleybol Şampiyonası, Damat İbrahimpaşa Spor Salonu’nda yapılıyor.
Şampiyonanın açılış törenine Nevşehir Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Nafiz Köksal ve sporcular katıldı.

Şampiyonanın Nevşehir’de yapılmasından mutluluk duyduklarını söyleyen Keskin, ’’İşitme engellilerin burada güzel karşılaşmalar ortaya koyacaklarından hiç şüphem yok. Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ’Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim’ anlayışını tüm sporcularımızın aklından çıkarmamalarını arzu ediyoruz’’ dedi. Engelliler Federasyonu temsilcisi Emin Karaman da federasyon olarak 3 binin üzerinde sporcu ile 18 spor branşında faaliyet göstermekte olduklarını, federasyonun çok değerli sporcular yetiştirdiğini söyledi. Program sonunda Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, takım kaptanlarına çeşitli hediyeler verdi.

Samsun, Amasya, Ankara, İstanbul, Antalya, Manisa, Malatya, Osmaniye olmak üzere 8 ilden 8 takımın katılımı ile gerçekleştirilen şampiyonanın 3 gün süreceği bildirildi.

Haberi Paylaş

Comments are closed.