Kupa Voley’de şampiyon Halkbank!

2024 AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley finalinde Arkas Spor ile Halkbank karşı karşıya geldi.

Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda saat 17.00’de başlayan final karşılaşmasını; Halkbank 23-25, 25-23, 28-26 ve 25-23 sonuçlanan setlerle 3-1 kazandı ve kupanın sahibi oldu.

Karşılıklı sayılarla başlayan karşılaşmanın ilk setinde Efe Mandıracı’nın güçlü hücumları ile farkı 11-7 ile 4’e çıkaran Arkas Spor, rakibi Halkbank’a ilk molasını aldırdı. Mola dönüşünde aradaki farkı eritmeye başlayan ve Gyorgy Grozer’in hatalı pasını sayıya çeviren Halkbank 16-15 öne geçti ve Arkas Spor’a ilk molasını aldırdı. Mola sonrasında rakibi ile farkın açılmasına izin vermeyen Arkas Spor, Nikolay Kartev’in blok sayısıyla ilk seti 25-23 alarak 1-0 öne geçti.

İkinci setin de karşılıklı sayılarla başlamasının ardından Arkas Spor, hücumdan ve servisten bulduğu sayılarla farkı 3’e çıkardı ve skor 16-13 oldu. Farkın 3’e çıkmasının ardından ilk molasını alan Halkbank, mola dönüşünde farkın daha da açılmasını izin vermedi ve skoru 16-16 yaptı. Karşılıklı sayılarla devam eden sette Halkbank’tan Nimir Abdel-Aziz servisten bulduğu sayıyla skoru 20-19 yaptı ve rakibine ikinci sette ilk molasını aldırdı. Mola sonrası farkı eritemeyen Arkas Spor, Grozer’in hatalı hücumu sonrası (21-23) ikinci setteki son molasını kullandı. Mola sonrası Halkbank, Ngapeth’in hücumuyla ikinci seti 25-23 alarak skora (1-1) denge getirdi.

Orta hücumlarla başlayan üçüncü sette Halkbank, rakibinin hataları ve Ngapeth’in servis sayısı ile farkı 3’e çıkardı ve 4-1 öne geçti. Farkın daha da açılmasına izin vermeyen Arkas Spor, Efe Mandıracı ve Grozer’in hücumları ile skora (5-5) denge getirdi. Üçüncü sette istediği servis ritmini bulan Halkbank, Ngapeth’in üst üste bulduğu servis sayıları ile skoru 13-10 yaptı. Rakibi ile açılan farkı setin sonuna doğru korumaya devam eden Halkbank skoru 22-18 yaptı ve Arkas Spor’a son molasını aldırdı. Mola sonrası Grozer’in servis sayıları ile rakibi yakalayan Arkas Spor skoru 24-24 yaptı. Büyük bir heyecana sahne olan set sonunda Micah Ma’a servisten bulduğu sayıyla skoru 28-26 yaptı ve Halkbank’ı 2-1 öne geçirdi.

Dördüncü sete agresif başlayan Arkas Spor skoru 3-1 yapsada farkı koruyamadı ve Halkbank rakibini yakalayarak skora 5-5 denge getirdi. Halkbank, Ngapeth’in blok ve hücum sayıları ile farkı 3’e çıkardı ve 10-7 öne geçti. Setin sonuna doğru rakibini yakayalan Arkas Spor, 21-20 öne geçti ve rakibine mola aldırdı. Mola sonrası farkı eriten Halkbank, dördüncü seti 25-23 maçı da 3-1 kazanarak kupanın sahibi oldu.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız. 

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.